Nurek ratownik, to tylko krok do profesjonalizmu - RESCUE DIVER

 

Kurs PADI Rescue Diver jest zasadniczym krokiem w rozwoju Waszej nurkowej wiedzy i doświadczenia. Nurek Ratownik (Rescue Diver) uczy się koncentrować nie tylko na sobie, ale także uwzględniać bezpieczeństwo i samopoczucie innych nurków. Dlatego właśnie certyfikat PADI Rescue Diver jest wymaganiem wstępnym na wszystkie profesjonalne kursy PADI (PADI Divemaster, PADI Asystent Instruktora, PADI Instruktor).

Szkolenie Nurka Ratownika rozwija podstawowy problem zapobiegania i postępowania w razie wypadku, który poznaliście już na kursie PADI Open Water Diver. Na poziomie Nurka Ratownika, powinniście być gotowi nauczyć się kompleksowo postępować w razie wypadku nurkowego oraz stosować odpowiednie techniki podczas asystowania w pomocy innym. Z natury kursu wynika, że stawia on wysokie wymagania oraz jest realistyczny w sposobie prowadzenia, zawartości i podejściu. Mimo, że kontekst, w jakim mogą być użyte umiejętności ratownicze jest poważny, kurs będzie dla Was przyjemnym wyzwaniem, które zbuduje Waszą pewność siebie.

Kurs PADI Nurka Ratownika jest przeznaczony dla osób, które chcą rozwinąć konieczną wiedzę oraz umiejętności dla przeprowadzania efektywnych akcji ratunkowych, radzenia sobie z wypadkami nurkowymi, udzielania pierwszej pomocy oraz które chcą osiągnąć poziom Master Scuba Diver lub zakwalifikować się na kursy poziomu profesjonalnego.

 

Wymagania wstępne: ukończony kurs OWD, Junior OWD lub równorzędny, ukończony kurs AOWD, Junior AOWD lub równorzędny.

Minimalny wiek: 12 lat

Uprawnienia po szkoleniu:

Głębokości jak AOWD do 30 metrów (Junior do 15 roku życia do 21 metrów); kurs jest niezbędnym krokiem w karierze nurkowej do zdobywania kolejnych poziomów mistrzowskich:  Master Scuba Diver lub Divemaster

 

Cena programu: patrz cennik